Czasem przychodzi taki czas w życiu człowieka że robi się po prostu w sypialni nudno… Co zrobić z tym fantem?

Zmienić sypialnię na NOWĄ!!

Sytuacja, jaka spotkała pewne małżeństwo z zamożnej rodziny była nie do zaakceptowania. Po kilku latach w swojej sypialni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i naprawić nurtujący ich problem. Zwrócili się w tej sprawie do mnie, bo wiedzieli, że w tej sprawie będę mogła im znakomicie pomóc. Wcześniej już rozwiązywałam ich problemy w pokoju dziennym i doradzałam w sprawach łazienkowych i mieszkaniowych.

Główny problem w sypialni

Głównym problemem sypialni moich klientów była NUDA. Sypialnia w burym kolorze, bez wyrazu i stylu. Taka… niewyróżniająca się z tłumu. Pomieszczenie jest bardzo obszerne, jednak przestrzeń zupełnie niewykorzystana. Największym marzeniem małżeństwa była wielka, skórzana sofa, której siedziska można by było dowolnie obrócić i ustawić. Ze względu na swoje gabaryty i funkcje miała ona stanąć w centralnym miejscu sypialni i być główną „atrakcją”. Reszta powinna dopasować się do niej, w stylu rustykalno-nowoczesnym.

Drewniany podest łączący taras z sypialnią.

Wnętrze sypialni miało być przytulne, kameralne a główne skrzypce miało grać drewno. Okna wymieniono na jednoramowe, nieotwieralne, wpasowane w drewnianą ramę, tworzące razem zmieniający się wraz z porą dnia i roku, niepowtarzalny pejzaż. Wielkie drzwi tarasowe zamontowane były wyżej niż podłoga i konieczne było wykorzystanie podestu. Początkowo inwestorzy chcieli pociągnąć podest wzdłuż dwóch ścian z oknami, ale szybko zrezygnowaliśmy z tego pomysłu na rzecz jednego szerszego podwyższenia z podświetlonym stopniem. Dzięki temu rozwiązaliśmy problem wyjścia na taras oraz zyskaliśmy atrakcyjny podział wnętrza i dodatkową przestrzeń na relaks z książką lub przy lampce wina.

Okno w drewnianej ramie jest zmieniającym się wraz z porą dnia i roku naturalnym obrazem.

Sprawy łóżkowe

Dużym wyzwaniem było także miejsce do spania. Ulokowana w narożniku zamknięta garderoba utrudniała umieszczenie wygodnego, obszernego łóżka, ale moi klienci byli zdecydowani. Woleli węższe łóżko, ale schowane w intymnej wnęce. Jedynym utrudnieniem było okno. Nie chcieliśmy rezygnować ze światła dziennego, zasłaniając je ścianką, ani też nie mogło pozostać na widoku, rozpraszając całą kompozycję. Jak zwykle w takiej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem okazał się kompromis. Zaproponowałam ażurową ściankę z ukośnie ułożonych drewnianych desek, które przepuszczały światło ale oddzielały przejście do garderoby od strefy łóżkowej. I to był strzał w dziesiątkę!

Nieduże łóżko ukryte zostało we wnęce oddzielonej ażurową ścianką z drewnianych desek.
Ażurowa ścianka działowa spełnia także rolę półki, gdzie można umieścić efektowne dodatki.

Nowe życie (w) sypialni

Po kilku miesiącach wspólnej pracy wielu osób, zadowolone małżeństwo przeprowadziło się do nowej, przytulnej sypialni. Po skończeniu prac, ekipa remontująca wyniosła się z prywatnego wnętrza lokatorów, a szczęśliwa Pani domu wraz z usatysfakcjonowanym mężem mogła świętować swoje urodziny w odnowionej sypialni.

Zobaczcie sami efekt przed…

… i po.